home      kontakt      vyhledat      english      terno.org      terno-shop.cz      terno-shop.sk
Terno colour, color, barvy z Vysočiny, království barev hlavní stránka diskuzního fóra o barvách z Vysočiny a barvách Terno colour, color inspirativní galerie návody od tvůrců diskuzní fórum o barvách z Vysočiny a barvách Terno colour, color výrobce barev, Terno colour
DO KATEGORIE Univerzální barvy PATŘÍ:
Akrylátová univerzální kontura, Glitrové lepidlo , Akrylátová univerzální barva, Bezbarvý lak, Glitrová barva, Perleťová univerzální barva, Metalická univerzální barva, Bazénová barva, Matná univerzální barva - TEKRYL

Přidat nový příspěvek do diskuze:
Vaše jméno:
Text:
E. Prokop   reagovat
Dobrý den, dá se přibližně určit, kolik se vypaří procent váhy původního nátěru při vytvrdnutí / vyschnutí u běžně koupené akrylátové barvy bez dodatečného ředění? Např. natřu křídlo kilem bílé barvy a po zaschnutí bude vážit cca o 45dg víc? Díky za odpověď.

 
 
Výrobce barev   reagovat
Dobrý den, můžeme Vám nabídnout naše akrylátové vodou ředitelné barvy.Pro modeláře nabízíme balení:20g a 50g.Popřípadě nabízíme sadu akrylátových barev pro volný čas.6x15g v základních odstínech.V současné době nemáme v Jihlavě prodejnu,ale můžete barvy objednat přes e-shop.

 
 
Živačevský Josef   reagovat
Chtěl bych se zeptat na barvy vhodné na plastikové modely,a taky zda máte prodejnu v Jihlavě.Děkuji.

 
Martin Kolář   reagovat
mám kolegu modeláře hi tech třída -- zde je můj mail -- markol67@seznam.cz -- dejte mi vědět přes mail zeptám se ho a dám vám tipy na barvy na vaše modely
 
 
Pavlina   reagovat
Dobrý den, máte barvy vhodné na zabarvení papírových ruliček???? Děkuji

 
Výrobce barev   reagovat
Dobrý den,můžeme Vám nabídnout naše akrylátové vodou ředitelné barvy.Dodáváme je v balení:20g,50g,200g,500g a výše.Vyrábíme 64 odstínů a nejvíce používané jsou základní barevné odstíny a jejich variace.S pozdravem
 
 
Výrobce barev   reagovat
Dobrý den, obdrželi jsem dotaz na ředění barev při nátěru polystyrénů. Barvu běžně není potřeba ředit. Pokud se barvy budou někomu nanášet hůř, pak samozřejmě lze ředit, ale je to spíše o pocitu práce s barvou, než o potřebě ředění. Barvy lze ředit voudou prakticky do nekonečna, barvy pak zesvětlují, ovšem při vysokém stupni ředění ztrácejí kryvost. U polystyrénu bych neředil, případně cca do 10 % vody. Kryvost je třeba u toho materiálu vyššší.

 
 
Petra   reagovat
Dobrý den, jsou univerzální barvy vhodné pro malování hraček pro batolata? Děkuji.

 
Výrobce   reagovat
Barvy nejsou určeny pro batolata. Z hlediska nezávadnosti by to nejspíše bylo v pořádku. Jedná se o disperzní barvy, kdy barvivem jsou titanové pigmenty. Z nich například titanová běloba je běžnou součásti zubních past, kterou si nanáší děti i dospělí do pusy každný den. Stejně tak je zámo, že titan je netečný k lidskému tělu (viz titanové lékařské náhrady). Nicméně pro děti do tří let platí jiné normování, které by barvy nadbytečně zdražovalo. A ani by tyto postupy nebyly pro barvy pro hobby činnosti vhodné. Stejně jako se nepředpokládá, že by s našimi barvami pracovaly tak malé děti. Proto atestaci pro batolata nemáme.
 
Petra   reagovat
Děkuji za odpověď. Neuvažujete, že byste barvy s atestem přidali do své nabídky? Spousta dnešních rodičů by svým dětem ráda vyrobila originální a osobitou hračku, ale barvy s atestem v malém balení se špatně shánějí, pokud vůbec existují. Na internetu jsem žádné nenašla. Určitě bych si i připlatila.
 
 
vanda   reagovat
Dobrý den, můžete mi prosím poradit s barvou na kov pro dekorativní účely, která má atest zdravotní nezávadnosti a malované předměty (příbory) je možné vkládat do úst? A zasíláte také vzorky barev? Děkuji

 
Výrobce   reagovat
Dobrý den, doporučila bych vám naši Akrylátovovou univerzální barvu. Barva je atestovaná a nezávadná , takže při vložení do úst by neměl nastat žádný problém. Po domluvě Vám vzorky zašleme.
 
 
Vládík   reagovat
13.04.jsem obdržel jako omluvu a náhradu zásilku barev,navíc s několika odstíny šedé barvy. Prodleva při vyřízení mojí stížnosti byla způsobena velikonočními svátky. Vážím si vstřícného postoje firmy k zákazníkům a ochoty zaměstnanců pomoci řešit problém.

 
 
Vládík   reagovat
30.03.2015 jsem napsal: "Dobrý den pane Vašino, zakoupil jsem Vaši barvu TERNO COLOUR HLA 20g 35 sv.šedá, Hobby lak, vyr.28.05.2013.Po nátěru je skutečně světle šedá, ale po několika minutách se mění na neskutečně černou! Nátěrem jsem zničil model v ceně několika tisíc korun, nehledě na částku, vynaloženou na nákup barvy. Existuje ve Vaší produkci barva, jež by i po ZASCHNUTÍ byla světle šedá? Děkuji za odpověď." Foto mokré i zaschlé barvy viz: http://najisto.centrum.cz/1918040/josef-vasina/hodnoceni/ Dosud se nikdo nenamáhal odpovědět. Příkladný postoj firmy ke stížnostem zákazníků !

 
 
Tonda   reagovat
Dobrý den.Chtěl bych si vyrobit pozadí do akvaria přírodního vzhledu (kámen dřevo) o velikosti cca 100×50 cm. Materiál extrudovaný polystyren. Barva pro nátěr má být inertní a netoxická vodním živočichům. Mohli byste mi poradit typ barvy případně vrchního laku, nejlépe matového? Děkuji.

 
Výrobce   reagovat
Doporučuji Vám matnou univerzální barvu TEKRYL. Cena za 50g je 30,50 Kč. Na tenhle druh barvy už nemusíte dávat jinačí lak.
 
 
vypsáno 1 - 10 z hlavních diskuzních příspěvků | 44    další >>>   poslední  © 2007 TERNO COLOUR